Produkten har utgått
Dokument och specifikationer som vid försäljningstillfället var giltig finner du nedan.
Sharp PN-60TW3A
Dessutom ger den integrerade whiteboardfunktionen, ”Direct Drawing”, PN-60TW3A en omedelbar funktionalitet utan behov av en extern dator, som tar samarbetet till en ny nivå av kreativitet, produktivitet och beslutsamhet.
Sharps hyllade 60 BIG PAD är utrustad med en reaktionssnabb infraröd (IR) 10-punkters multi-touch funktionalitet, som erbjuder optimal prestanda för alla konferensrum, föreläsningssalar, utbildningscentra och uppdragskritiska styrelserum. Sharps skriv & ritprogramvara för ökad kommunikation och kreativa uttryck innebär att ett branschledande samarbete för beslut och produktivtitet uppnås.
Den hyllade, smarta och intuitiva SHARP Pen Software (skriv & ritprogramvaran), som körs på en extern dator, öppnar nya vägar för brainstorming, delning av idéer och beslutsfattande. Den senaste versionen gör det mesta av den nya kraftfulla Windows-drivrutinen, Pen Digitizer, vilket säkerställer automatisk, intuitiv och intelligent omkoppling mellan pennanteckningar och fingerkontroll. Den är så bra, att du inte ens kommer att märka växlingen!
DICOM-Emulationläget kommer ni lätt åt med en inställning i menyn och möjliggör en mer exakt visning av röntgenbilder i grupp eller som en del av ett vetenskapligt gruppmöte. Kombinerat med trådlös anslutning, kan en radiolog enkelt och exakt visa bilder från sin egna mobila enhet.
Sharp Touch Viewing software (presentationsprogram) erbjuder också ett lättanvänt gränssnitt för att visa och organisera olika filtyper på samma presentationsyta.
Funktioner
- BIG PAD för kontor och mötesrum med integrerad trådlös anslutning
- 60 (152,2cm) med 1920x1080 upplösning
- ”Pen-on-paper” känsla med en reaktionsnabb (IR) 10 punkts touch – upp till 4 st användare samtidigt
- Sharp Pen Software, ritprogramvara för att skriva, rita och göra anteckningar
- Sharp Display Connect för senaste BYOD (Bring Your Own Device) - använd egna mobila enheter för trådlös kommunikation
- Ny Pen Digitizer Driver för omedelbar och automatisk växling mellan penna och finger när man skriver och ritar i Windows
- SHARP Touch Viewing Software mjukvara för att organisera dokument & presentationsmaterial
- DICOM emuleringsläge för granskning av t ex röntgenbilder
Sharp Pen Software with Manuals
Version 3.8.2.20 For SHARP Touch Monitors only
17.06.2025